Czarne akcesoria łazienkowe – nowy trend

Czarne akcesoria łazienkowe – nowy trend

Kto powiedział, że akcesoria do łazienek muszą być białe lub srebrne? Na popularności zyskuje trend czarnych dodatków do łazienki. Czarne mogą być dozowniki do mydła, suszarki do rąk, uchwyty na papier, a nawet poręcze dla niepełnosprawnych. Ciemne elementy idealnie komponują się z nowoczesnymi i eleganckimi łazienkami w hotelach, restauracjach czy centrach handlowych. Przyjrzyjmy się elementom i sposobie ich łączenia, by zyskać spójny koncept wyposażenia.

Czarne akcesoria do łazienki, które dobrze komponują się z luksusowymi materiałami

W eleganckiej łazience, w której podłoga wyłożona jest marmurem lub błyszczącym gresem, białe akcesoria mogą popsuć ogólne wrażenie. Czarne dodatki są gustowniejszą alternatywą. Będą pasowały do designerskich mis umywalkowych i baterii w ciemnych kolorach. Akcesoria w odcieniu antracytowej stali doskonale komponują się z też drewnianymi blatami w toaletach w stylu industrialnym. Czarne mogą być na przykład:

  • elektryczne suszarki do rąk,
  • dozowniki do mydła w płynie,
  • dystrybutory płynów do dezynfekcji,
  • hotelowe suszarki do włosów,
  • pojemniki na ręczniki,
  • pojemniki na papier toaletowy,
  • uchwyty na szczotki do WC,
  • poręcze dla niepełnosprawnych,
  • kosze na śmieci.

Wszystkie gustowne elementy łazienkowe w czarnym kolorze znajdziesz na sanjo.pl.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze czarnych dodatków toaletowych?

Kolor jest istotny, ale też warto zwrócić uwagę na kształt wybieranych elementów. Ich prosta forma bez zbędnych zakamarków przyczyni się do zachowania czystości urządzeń i dodatków. Najpopularniejszym tworzywem jest ABS – jego zaletą jest trwałość koloru, odporność na uszkodzenia mechaniczne i łatwość czyszczenia.

Czarne dodatki do łazienki mogą mieć wykończenie z połyskiem lub matowe. Warto dobierać elementy z takiego samego materiału i w identycznym stopniu połysku, aby uzyskać kompozycyjną harmonię w łazience. Czarne dodatki z pewnością będą współgrać z nowoczesnym stylem pomieszczenia. Są nie tylko praktycznymi elementami, ale mogą pełnić rolę designerskiej ozdoby wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 11 =